Opencart Nasıl Kurulur

opencart nasıl kurulur

Opencart Nasıl Kurulur

En çok kullanılan E-Ticaret yazılımlarından biri olan Opencart, günümüzde en çok kullanılan E-Ticaret sistemlerinden biridir. Bunun sebebi ise açık kaynak yazılım olmasıdır. Bu sayede geliştirmeye çok uygundur. Peki bu sistemin kurulumu nasıl yapılır. Ve Opencart kurduktan sonra gerekli ayarlamalar nelerdir kısaca bahsedeceğim.

Opencart Kurulumu Nasıl Yapılır

Opencart kurulumu görüldüğü gibi zor değil. Öncelikle BURAYA tıklayarak Opencart’ı download butonuna tıklayarak indirin. Eğer FTP hesabınız yok ise kullandığınız hosting paneli üzerinden hemen oluşturun. FTP yolu ile Opencart sistemini kurmak için Filezilla programını bilgisayarınıza indirin. Programı açın, FTP bilgilerinizi gerekli yerlere girin ve indirmiş olduğunuz Opencart dosyalarını FTP yolu ile sitenize aktarın.

Eğer benim gibi bir Plesk panel’e sahip iseniz indirmiş olduğunuz Opencart dosyalarını zip olarak çıkartın daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi Dosya Yöneticisi bölümüne tıklayın ve ana dizine yükleyin. Yükledikten sonra dosyaları çıkartın. Bu işlemlerden sonra sitenizi açın ve karşınıza gelecek Opencart kurulum bölümünün ayarlarını yapmak.

Yukardaki bölüme geldiğinizde oluşturduğunuz veritabanı bilgilerini girmeniz gerekmektedir. En alt kısım ise Opencartı kuracağınız siteye girmeniz için gerekli kullanıcı adı, şifre ve maili yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan daha sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir bölüm gelecektir. İşlemleri hatasız yapmış iseniz bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

Son olarak kurulum bittikten sonra “İnstall” klasörünü silmeniz gerekiyor.

Opencart Kurulumunu Yapamayanlar

Bu anlattığım adımlar pek fazla ayrıntılı değildir. Zaten bu tarz E-Ticaret sitesini kurmak isteyen kişiler az çok bu konu hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır. Sonuç olarak kurulumda sıkıntı çıktı ise bana mail atabilirsiniz. Yardımcı olurum.

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Ahmet cevap

  Çok yararlı bir yazı olmuş. Eline sağlık.

  Haziran 23, 2017 , 4:04 pm
 • Hakan cevap

  Çok sade bir anlatım olmuş. Ama gerçekten kurulması kolay sistemlerden biri.

  Temmuz 7, 2017 , 7:35 pm
 • Corcoat cevap

  Opencart kurulumu yapmak artık çok zor değil. Bu yararlı yazı için teşekkürler.

  Temmuz 22, 2017 , 1:26 am

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir